Marek Janigacz

Marek Janigacz

O PRELEGENCIE

Informacje o prelegencie:

Marek Janigacz – Doświadczony doradca organizacyjny, trener biznesu i projektant gier i symulacji biznesowych. Współautor książki „Game thinking w praktyce. Czego mogą nas nauczyć projektanci gier?”, a także gry „Id Me Game”.

Na początku swojej kariery zawodowej był koordynatorem projektów badawczych prowadzonych dla podmiotów sektora bankowego, energetycznego i samochodowego. W toku dalszej kariery koordynował działania wdrożeniowe w ramach projektów realizowanych na rzecz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Od 2012 r. jest związany z branżą projektowania innowacyjnych narzędzi edukacyjnych. Współtworzył kilkadziesiąt gier symulacyjnych i szkoleniowych (zarówno komputerowych, planszowych czy konstrukcyjnych) z wielu obszarów tematycznych np. zarządzania zmianą, kierowania projektami, design thinking czy komunikacji w zespołach wielokulturowych, w których wzięło udział kilkanaście tysięcy osób.

Swoje doświadczenie wykorzystuje, jako trener, prowadząc szkolenia biznesowe.

Tytuł warsztatów:

Ile wart jest pomysł Twoich uczniów? Prezentacja i omówienie najnowszej gry edukacyjnej dla młodzieży Id:Me Game.

Opis warsztatów:

Id:Me Game jest grą edukacyjną, której głównym celem jest wsparcie młodych ludzi w procesie projektowania swojej przyszłości i ścieżki rozwoju. To narzędzie pomagające młodzieży w odkrywaniu i zarządzaniu umiejętnościami, które mogliby traktować, jak zasoby. Gra poprzez zabawę wspiera też umiejętności planowania i realizacji celów, dzięki czemu przygotowuje nastolatków do wyzwań związanych z wchodzeniem przez nich w dorosłość.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zagrać w tę grę oraz poznać możliwości jej wykorzystania w szkole i nie tylko. Będzie to też świetna okazja do wymiany refleksji i pomysłów pomiędzy uczestnikami na to, jakie korzyści może przynieść wdrożenie tej gry w procesy rozwojowe uczniów szkół ponadpodstawowych.

Każdy z uczestników w zamian za udział w warsztatach otrzyma na własność jedno pudełko Id:Me Game umożliwiające przeprowadzenie rozgrywki dla 4 osób, a także zniżkę na zakup kolejnych pudełek.