dr Joanna Foryś

dr Joanna Foryś

O PRELEGENCIE

Informacje o prelegentce:

dr Joanna Foryś – doktor nauk biologicznych, entuzjastka nowych technologii. Zwolenniczka i praktyk wspierania ekosystemu innowacji, chętnie uczestnicząca w działaniach na rzecz pozytywnej reformy systemu edukacji.
Propagatorka edukacji poprzez inspiracje. Pomysłodawca i koordynator corocznych wykładów dla uczniów i nauczycieli „Biorobotyka”, a także globalnej Inicjatywy „Dzieci mogą patentować”, zwracającej uwagę na wartość dziecięcej pomysłowości.

Kobieta z energią i aspiracjami w sercu i duszy. Jako orędowniczka pragnie inspirować młode pokolenie do wiary w swoją wewnętrzną moc i realizacji siebie.

Założycielka i twórczyni:

  • Akademii Młodych Biologów „Lykeion” w Pałacu Młodzieży w Katowicach
  • Unibota – jednostki edukacyjnej dla dzieci w Uniwersytecie Otwartym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, której celem edukacja przez inspirację
  • Bota FENKA – pierwszego w Polsce wirtualnego asystenta dla maturzystów z biologii
  • Przyrodniczej książeczki dla dzieci – „Mieszkańcy Doliny Szczęśliwości”
  • Notatnika do myślenia wizualnego
  • Gry planszowej Id:Me, o sile współpracy i dążeniu do celów

Temat wykładu:

Współpraca to waluta przyszłości. Metoda TIK TOC

Streszczenie:

Edukacja zawsze była nośnikiem innowacji i jednym z kluczowych elementów rozwoju społeczeństw. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak możemy wynieść ją na wyższy poziom?

Współczesny świat wymaga nowego sposobu myślenia, który pozwoli nam skuteczniej współpracować, osiągać cele, ale przede wszystkim odkryć i zrozumieć siebie!

Przedstawię metodę TIK TOC – Team (zespół), Immediately (natychmiast), Knowledge (wiedza) | Trust (zaufanie), Opportunity (możliwość), Courage (odwaga).

Metoda ta ma na celu przekształcenie sposobu w jaki uczymy się i pracujemy, otwierając przed nami nieograniczone możliwości.

Podczas wykładu wspólnie określimy dlaczego współpraca jest kluczową walutą przyszłości. Poznamy narzędzia i strategie, które pomogą nam stworzyć przestrzeń dla młodych ludzi do eksperymentowania i rozwijania swoich umiejętności. Wiemy, że młode pokolenie jest pełne kreatywności i potencjału, więc pozwólmy im na to.

Zmieniajmy myślenie, twórzmy zespoły, działajmy natychmiast, czerpmy wiedzę, budujmy zaufanie, korzystajmy z możliwości i miejmy odwagę do nowatorskich rozwiązań.

Przygotujcie się na inspirującą podróż ku lepszemu jutru dla naszych uczniów i społeczeństwa jako całości.

Do zobaczenia na wykładzie „Współpraca to waluta przyszłości. Metoda TIK TOC”!